BL Radíč (6.) - Fialky třetí, Panteři šestí

Radíč (2.8.2014) - Organizace sobotního, tedy 6.kola Brdské ligy s Heroldem, se premiérově ujali hasiči z Radíče. Na perfektně připravené dráze přivítali 17 týmů mužů a 8 týmů žen.

Fialky na této soutěži startovaly osmé a časem 18,91 s si zajistily postup do play-off. Do ženského play-off se dále probojovaly ženy z Chotilska časem 18,89 s, ženy z Petrovic časem 17,93 s a také ženy ze Zalužan a to časem 19,22 s.

Při prvním rozběhu play-off se o postup do další části soutěže popraly ženy z Petrovic a ženy ze Zalužan (20,69 s). Z vítězství v tomto souboji se mohly radovat ženy z Petrovic, které si postup zajistily krásným časem 17,16 s. Ve druhém rozběhu play-off bohužel naše holky (21,89 s) nestačily na děvčata z Chotilska, která s časem 21,47 s postoupila do finále, kde se v závěru soutěže utkala s děvčaty z Petrovic. Líchovské hasičky čekal souboj o třetí místo. Tentokrát už nic neponechaly náhodě a výborným časem 17,49 s vybojovaly bronzovou příčku, před čtvrtými Zalužany (18,93 s). Vítězkami šestého kola Brdské ligy s Heroldem se nakonec stalo družstvo holek z Petrovic (18,43 s), které zdolaly druhé Chotilsko (19,43 s).

Panteři zaběhli druhý nejlepší čas základního kola 14,95 s a bez problémů tak prošli do soubojů play-off.

Ve čtvrtfinále bohužel nedokázali předvést svou sílu (16,20 s), kdy ve svém prvním souboji play-off podlehli organizátorům tohoto kola, klukům z Radíče (15,07 s). V semifinále se dále utkala družstva z Radětic (15,66 s) a Nalžovic (17,37 s) a také Radíč (15,71 s) se Sloupem (15,45 s). Což předznamenalo finálový souboj kluků z Radětic a Sloupu. Postupem do souboje o třetí místo prolomili hasiči z Nalžovic (15,35 s) letošní smůlu z předchozích kol a domů si přivezli pohár za třetí místo, po vítězném souboji s Radíčí (16,46 s). Vítězi tohoto kola se stali kluci z Radětic (15,04 s) před Sloupem (15,21 s), kteří se radovali z prvního vítězství v letošním ročníku Brdské ligy s Heroldem.

Celá soutěž měla pokračování v zámeckém parku v Nalžovicích, kam se po jejím skončení většina týmů přesunula. Zde se rozběhla soutěž o nejrychlejší zadky, proudaře a proudařky. V Nalžovicích program pokračoval zábavou, pro některé týmy až do ranních hodin.

Zajímavostí tohoto kola byl první „třináckový“ sestřik na proudu v mužské kategorii, v podání Tomáše Fialy (SDH Sloup) 13, 76 s. Poprvé v historii BL také nepostupoval čas, který začínal číslovkou „16“, taktéž v mužské kategorii.

Nejrychlejší proudaři:

Muži:     Tomáš Fiala (SDH Sloup)     13,76 s
Ženy:   Martina Dvořáková (SDH Petrovice)   16,61 s

Sestava Fialky: Lucka, Kytka, Míša, Aneta, Péťa, Kačka, Péťa a Káťa.

Sestava Panthers: Ráďa, Švýcko, Páťa, Petr, David Nesvorný (SDH Dalovy), Marek, Hany.

autor: Švýcar