SDH Líchovy

O putovní pohár VŘSR - Memoriál V.I.Lenina 2014

O putovní pohár VŘSR - Memoriál V.I.Lenina 2014

     Široký Důl, areál Flídr s.r.o 25.10.2014 - V brzkých ranních hodinách, ještě za tmy, jsme vyrazili (Panteři i Fialky) na letošní poslední klání na "Lenina". Kluci vyráželi plni očekávání, předvést kvalitní útok, na tuto "monstrózní akci" již podruhé a u holek se jednalo o premiérovou účast. Na start se postavilo rekordních 208 družstev (146 mužských, 50 ženských a 12 týmů v kategorii muži veteráni "nad 35 let").


     Tradičně se sjela velmi silná konkurence v podobě "top týmů" nejen z ČR, ale také ze Slovenska. Fialky, které jeli na zkušenou, nechtěli svůj útok hlavně pokazit. A to se jim také povedlo, ale slušných 19,66 s (LP 18,60 s) v nabité konkurenci stačilo v konečném zúčtování na 17.místo. Z vítězství se radovali děvčata ze Zahnašovic (okres Kroměříž) za pěkných 17,41 s (LP 16,67 s), druhou příčku brali kolegyně z Pravčic (také okres Kroměříž) za 17,44s (PP 17,41 s). A pódium v podobě 3. místa si zajistily holky z Hostašovic (okres Nový Jičín) za svůj útok v čase 17,60 (PP 17,40 s).

     Poté přišla na řadu kategorie mužů nad 35 let, kterou ovládli chlapi z Radětic (okres Příbram) za 15,43 s (PP 15,29 s). V jejich sestavě nastoupil na pravém proudu Stany Tichý, který svým sestřikem bral cenu pro nejrychlejší proudaře této kategorie. Druhé místo obsadili muži ze Svinova (okres Ostrava-město) za 15,53 s (PP 15,49 s) a bronz putoval do Benetic (okres Třebíč) za 16,22s (LP 16,20 s).

     Panteři na svůj pokus čekali celý den, neboť startovali až na chvostu startovního pole a už před svým pokusem věděli, že pokud by chtěli pomýšlet na pěkné umístnění, museli by svůj pokus vtěsnat do patnácti vteřin. To se nakonec nepodařilo, protože "bez vody" to opravdu nejde a za svůj neplatný pokus nakonec skončili na děleném 104.místě. V konečném pořadí se do první desítky vešli pouze týmy, jejichž pokus začínal číslovkou "14". Vítězství si vyběhali muži z Laviček (okres Žďár nad Sázavou) za čas 14,15 s (PP 14,14 s). Druhou příčku těsně vybojovala Želetava (okres Třebíč) za 14,71 s (PP 14,67 s), před dotírající Zborou (okres Púchov, Slovensko) 14,72 s (PP 14,64 s). K vidění byly, ale také "třináckové" sestřiky, v podání Plumlova (okres Prostějov - LP 13,65 s), Bezděkova pod Třemšínem (okres Příbram - LP 13,80 s - Kuba Čermák) a Vrbic A (okres Karviná - LP 13,96 s).

     Po celodenní soutěži, na které bylo k vidění spousty kvalitních útoků, ale také se zde zkonzumovalo obrovské množství jídla a tekutin, letos převážně těch teplých, protože opravdu byla pěkná "kosa", jsme se domů vraceli opět "za tmy". A určitě se těšíme na příští ročník, tedy pokud se nám podaří opět přihlásit, samozřejmě s vidinou lepšího výsledku.

 

 

     Sestava Fialky: Lucka, Kytka, Míša, Aneta, Peťula, Péťa a Kačka.

     Sestva Panthers: Ráďa, Švýcko, Páťa, Mára, Dave, Marek, Hany.

 

     autor: DaveZpět na články...