SDH Líchovy

Vícemistrem ČR v požárním sportu se stal Jakub Čermák

Vícemistrem ČR v požárním sportu se stal Jakub Čermák

     Ve dnech 6. a 7. července 2013 se konalo Mistrovství ČR hry Plamen a dorostu SH ČMS v Jablonci nad Nisou.


 

 

 

 

 

 

     V jednotlivcích náš kraj úspěšně reprezentoval Jakub Čermák z SDH Líchovy, který se na Mistrovství České republiky probojoval jako vítěz Středočeského kraje. Své síly mezi sebou změřilo 42 závodníků ze 14 krajů a to ve třech disciplínách. Z každého kraje postupovali 3 nejlepší závodníci. V sobotu to nejdříve byl běh na 100m s překážkami. Tuto disciplínu Jakub vyhrál s výborným časem 17,29s. V neděli ráno se psaly testy, které bylo potřeba napsat bez chyby a to se Jakubovi povedlo. O všem rozhodovala třetí disciplína, a to byl dvojboj. V prvním kole Jakuba předběhli dva závodníci. Všichni jsme tedy netrpělivě čekali na druhé pokusy. Výborný rozběh bohužel zkazil spadlý hasicí přístroj, což znamenalo „N“ neplatný pokus. Počítal se tedy čas z prvního kola 15,73s. V této kategorii to stačilo na 3. místo a celkově to pro Jakuba znamenalo stříbro. V záplavě emocí a nervů ho přepadlo veliké zklamání. Tak málo stačilo, o titulu rozhodlo pouhých 5 setin sekundy, ale titul vícemistra ČR pro rok 2013 mu už nikdo nevezme a po nějakém čase to určitě bude brát jako obrovský úspěch.

     Tohoto mistrovství se také zúčastnila dorostenecká družstva, která reprezentovala Středočeský kraj a navíc obě pochází z "našeho" okresu Příbram. Za děvčata to byly dorostenky z Petrovic a mezi kluky si účast vybojovali dorostenci ze Sestrouně, v jejichž barvách nastoupili také "líchovští" Radek Míka a Marek Švec. Po součtu všech pěti časů dorosteneckých rozběhů na 100 m s překážkami si kluci připsali páté místo. V neděli pak obsadili 9. místo při štafetě 4x100 m s překážkami, za čas 65,69s v prvním pokusu. Při testech z požární ochrany slyšeli z úst rozhodčích všichni slovo „nula", bez které nelze pomýšlet na konečný úspěch. Pak přišel na řadu požární útok, který dorostenci ze Sestrouně dokončili v čase 31,70s, což stačilo na nepopulární 4. místo. Nakonec, po sečtení všech dosažených výsledků, obsadili kluci ze Sestrouně pěkné 6. místo v celkovém hodnocení mistrovství ČR v požárním sportu. Dorostenkám z Petrovic se vedlo ještě lépe, v celkovém pořadí opanovaly skvělé 2. místo, taktéž z celkového počtu patnácti týmů.

     Velká gratulace patří Všem zúčastněným k dosaženým výsledkům a také poděkování za příkladnou reprezentaci okresu Příbram.

 

autor: Míša Čermáková, DaveZpět na články...
Vícemistrem ČR v požárním sportu se stal Jakub Čermák z SDH Líchovy
Vícemistrem ČR v požárním sportu se stal Jakub Čermák z SDH Líchovy
Vícemistrem ČR v požárním sportu se stal Jakub Čermák z SDH Líchovy
Vícemistrem ČR v požárním sportu se stal Jakub Čermák z SDH Líchovy
Vícemistrem ČR v požárním sportu se stal Jakub Čermák z SDH Líchovy
Vícemistrem ČR v požárním sportu se stal Jakub Čermák z SDH Líchovy